Türk Bayrağı Ölçüleri

Ebat : 50×75 cm

Ebat : 70×105 cm

Ebat : 100×150 cm

Ebat : 150×225 cm

Ebat : 200×300 cm

Ebat : 300×450 cm

Ebat : 400×600 cm

Ebat : 600×900 cm

Özel Ölçülerde üretim yapılabilir.

Tıkla Ara : 0546 498 35 59

Türk Bayrağı

 Hes bayrak olarak en iyisini yapmayı ilke edindik.

Milli bayramlarda ya da resmi kurumlarda Türk bayrağı kullanımı son derece önemlidir. Birçok değişik boyut vardır.

 

Türk bayrağı milli günlerde sokaklarımızı renklendiren, kırmızı çiçekler açmış gibi, milli hislerimizi ifade eden bir simgedir. Bazen göndere çekildiğini gördüğümüz bazen de evlerin, iş yerlerinin kapılarını süsleyen bayrağımız değişik ölçüler ve malzemelerden üretilir.

türk bayrağı imalatı 300x300 - Türk Bayrakları

Milli mücadele döneminde kadınların beyaz ve kırmızı bezlerle diktiği şanlı bayrağımız, kurtuluş mücadelesinin en büyük simgelerinden biri haline gelmiştir. Her Türk evladının evinde bulunması gereken bu şanlı ay yıldızın devasa üretimleri de küçük çeşitleri de yapılıyor.

 

Memleketimizin her köşesine gönderilen Türk bayrakları, çeşitli amaçlarla kullanılabiliyor. Mesela seçim çalışmalarında her siyasi parti Türk bayrağı da tercih edebiliyor. Bir işyeri açılışında, milli birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan zamanlarda bayrak gerekiyor.

türk bayrak modelleri imalatı 300x169 - Türk Bayrakları

Türk Bayrağının Anlamı

 

Osmanlı’da 1844 yılında şimdiki şeklini alan Türk bayrağı bu toprakların kanla kazanıldığını anlatmak için kırmızı renktedir. Rivayete göre 1448 yılında Kosova savaşı sırasında bir kan gölü oluşmuştur. Ay ve yıldız bu kan gölünün üzerine yansımış, 2. Murat da bayrağın bu şekilde olmasını istemiştir. Aslında sırada ayın yanında görülen gezegen jüpiter gezegeniydi. Bazı tarihçiler islamiyete gönderme yapsa da hilal ve yıldız aslında Türklerin şaman dönemden kalan bir alışkanlıklarıdır. Rengi de kırmızı değil aldır. Bu yüzden Türk bayrağı ebatları al sancak ve ay yıldız olarak adlandırılır.

türk bayrakları imalat istanbul 1 300x108 - Türk Bayrakları

En Yüksek Türk Bayrağı

 

100 metre uzunluğunda ve 300 metrekare büyüklüğünde  olan en büyük al sancak, Ankara Cebeci 50.yıl parkındadır. Mersinde ise Toroslar Belediyesinde 5 ton boya kullanılarak en büyük Türk bayrağı yapılmıştır. Bayrak tam 4532 metrekare büyüklüğündedir.

 

Ülkemizin dört bir yanını şenlendiren Türk bayrağı göndere çekilerek dalgalanan çeşitleri başta olmak üzere birçok farklı biçimde üretilmektedir. Bunlar:

  • turk bayragi ebatları 300x180 - Türk Bayrakları
  • Gönder bayrakları
  • Kırlangıç bayrakları
  • Kırlangıç flamaları
  • Makam bayrağı
  • Masa bayrakları
  • Yelken bayrak
  • Damla bayrak

Makamlar ve resmi kurumlar için özel üretilen bayrak çeşitleri özel siparişle standart ölçülerde üretilebilir. Güvenilir bir çözüm bulmak istediğinizde sipariş vererek adet arttıkça daha ekonomik fiyata bu bayrakları ürettirebilirsiniz.

Tıkla Ara : 0546 498 35 59

Bayraklar Nasıl Üretiliyor?

 

Bayrak üretiminde kalite çok önemlidir. Kamu kurum ve kuruluşlarına özel üretilen bayraklar makinelerde özenle üretilmekte, kaliteli ve rengi kaçmayan kumaşlar kullanılarak dikilmektedir. Deneyimli personeller tarafından üretilen ve özenle dikişleri yapılan Türk bayrakları isteğe özel olarak istenilen sayıda üretilmektedir.

 

Kesim ve dikiş işlemleri kusursuz olarak planlanan Türk bayrağı çeşitleri, sipariş üzerine üretilerek çok avantajlı fiyatlarla satın alınabiliyor. Herkes için özel olan bu uygulamalar sayesinde kamu kurumları, bireysel talepler ve diğer siparişlerde üreticiden satış yapılıyor. Böylece maliyet değerinde aracı olmadan ürünleri satın almak mümkün oluyor.

 

Alpaka, ponje ve raşel kumaş çeşitlerinden üretilen bayraklarda, ronjan, pigment, dispers, serigraf ve aplikasyon baskı teknikleri kullanılıyor. Ölçüler ise son derece çeşitli 20×30 cm’den 10-15 metreye kadar üretim yapılıyor.

türk bayrak sipariş imalat 300x158 - Türk Bayrakları

 

Türk Bayrağı Kullanım Alanları

 

Belediye ve valilik gibi resmi kurumlar, fabrikalar, holding ve özel şirketler, bina cepheleri, meydan süslemeleri ve dernek ve spor kulüpleri Türk bayrağı tercih edilen kurumlar arasındadır. Fabrikasyon baskı ve birinci sınıf kalitede kumaştan üretilen tüm ürünler için firmamızı tercih ederek sipariş verebilirsiniz.

 

Firmamız yıllardır Türk bayrağı üretimi konusunda sektör lideridir. Sipariş vermek için özenle üretim yapılan tesislerimizin kapasitesine göre istediğiniz sayıda ve büyüklükte üretim yaptırabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi bayrağı olan bayrağımızla her yeri şenlendirmek isterseniz birçok farklı boyut seçeneğini çeşitli yerlerde kullanabilirsiniz.

Tıkla Ara : 0546 498 35 59

gonder türk bayrak olculeri 1 249x300 - Türk Bayrakları

bayrak imalatı bayrampaşa,
bayrak imalatı yapan firmalar,
bayrak imalatı ümraniye,
bayrak imalatı anadolu yakası,
İstanbul bayrak imalatı,
bayrak imalatı beylikdüzü,
bayrak imalati bayrakçi,
bayrak borusu imalatı,
yelken bayrak imalatı bursa,,
bayrak imalatı ülke bayrakları,
bayrak direği imalatı,
bayrak direği imalatı gebze,
bayrak direği imalatı istanbul,
bayrak direği imalatı samsun,
esenyurt bayrak imalatı,
bayrak flama imalatı,
bayrak imalatı firmaları,
uygun bayrakçı – bayrak flama imalatı,
bayrak imalatı kadıköy,
bayrak kumaşı imalatı,
bayrak imalat makinaları,
masa bayrak imalatı,
özel bayrak imalatı,
promosyon bayrak imalatı,
bayrak imalat sanayi,
sultangazi bayrak imalatı,
bayrak imalatı şirketleri,
topkapı bayrak imalatı,
takım bayrak imalatı,
türk bayrak imalatı,
ucuz bayrak imalatı,
yelken bayrak imalatı,

Arama Terimlier:

türkiye bayrağı fotoğrafları 100×50